99369262
Дім і сімʼя

Секрети ідеального грибного супу з шампіньйонами

Холодного осіннього вечора на кухні витає аромат грибного супу. Цей запах повертає в дитинство, коли бабуся варила наваристий суп із щойно зібраних грибів. Сьогодні ми приготуємо не менш смачну версію з доступних шампіньйонів – таку ж ароматну і поживну. Грибний суп – це не просто перша страва, це справжній символ затишку та родинного тепла, який зігріває не тільки тіло, але й душу.

Інгредієнти для супу

На 4-6 порцій вам знадобиться:

  • 500 г свіжих шампіньйонів
  • 2 середні цибулини
  • 2 морквини
  • 3-4 картоплини
  • 100 мл вершків 10%
  • 2 л води
  • Сіль та перець за смаком
  • 2 лаврові листки
  • Зелень петрушки для подачі
  • 2 ст.л. олії для смаження
  • 2-3 горошини чорного перцю
  • 1 корінь петрушки
  • 1 корінь селери (за бажанням)

MaxresdefaultПри виборі шампіньйонів зверніть увагу на їх колір – він має бути рівномірно білим або кремовим. Свіжі гриби пружні, без темних плям. Якщо натиснути на капелюшок, він не повинен проминатися. Перевірте низ капелюшка – пластинки мають бути світло-рожевими або коричневими, але не чорними. Чорні пластинки свідчать про перезрілість грибів.

Підготовка інгредієнтів

Шампіньйони промийте прохолодною водою і відразу витріть паперовим рушником. Вологі гриби втрачають смак. Наріжте їх пластинками середньої товщини – так вони краще розкриють свій аромат у супі. Не робіть скибочки занадто тонкими, щоб гриби не перетворилися на кашу під час варіння.

Цибулю поріжте дрібними кубиками. Що дрібніше нарізана цибуля, то краще вона розчиниться в супі, віддаючи свій смак. Моркву натріть на крупній тертці або наріжте тонкою соломкою. Картоплю поріжте кубиками розміром 2х2 см – такі шматочки встигнуть приготуватися, але не розваряться.

Коріння петрушки та селери ретельно вимийте щіткою. Можете нарізати їх великими шматками – перед подачею їх легко буде дістати з супу. Ці інгредієнти додадуть супу особливої глибини смаку та аромату.

Процес приготування

  1. У каструлі з товстим дном розігрійте олію. Додайте цибулю і смажте 5 хвилин до прозорості. Цибуля повинна стати м’якою та напівпрозорою, але не золотистою.
  2. Додайте моркву і готуйте ще 3-4 хвилини, помішуючи. Овочі повинні стати м’якими, але не зарум’янитися. На цьому етапі можна додати дрібно нарізаний корінь селери.
  3. Викладіть шампіньйони і смажте 7-10 хвилин, поки вони не зменшяться в об’ємі та не випустять сік. Не накривайте кришкою – зайва волога зробить гриби гумовими.
  4. Влийте воду, доведіть до кипіння. Додайте картоплю, корінь петрушки, лавровий лист і горошини перцю. Якщо використовуєте сушені білі гриби, додайте їх разом з водою, в якій вони замочувалися.
  5. Варіть на повільному вогні 15-20 хвилин до готовності картоплі. Піна, що утворюється при варінні, містить корисні речовини, тому її можна не знімати.
  6. За 5 хвилин до кінця влийте вершки, посоліть і поперчіть за смаком. Якщо суп здається надто рідким, можна додати 1 столову ложку крохмалю, розведеного в холодній воді.

Секрети смачного грибного супу

Головний секрет – не поспішайте. Дайте грибам достатньо часу на смаження, щоб вони встигли віддати свій аромат. Не солімо гриби під час смаження – сіль витягне з них зайву вологу.

Додайте в суп трохи сушених білих грибів – навіть 2-3 штуки зроблять смак більш насиченим. Замочіть їх заздалегідь у теплій воді на 30 хвилин. Воду від замочування також можна додати в суп – вона містить багато смакових речовин.

Якщо хочете отримати більш насичений колір супу, можна додати 1 чайну ложку томатної пасти разом з овочами. Це надасть страві апетитного золотистого відтінку.

Hrybnyy Sup Pyure 18 768x500 1Варіації рецепту

Крем-суп: Після готовності пюруйте суп блендером до однорідності. Подавайте з грінками та краплею вершків. Для більш оксамитової текстури можна додати 50 г вершкового масла під час пюрування.

З куркою: Додайте 300 г курячого філе, нарізаного кубиками, разом з картоплею. Куряче м’ясо зробить суп більш ситним та додасть новий смаковий акцент.

Пісний варіант: Замініть вершки кокосовим молоком або просто пропустіть цей інгредієнт. Замість вершків можна додати пюре з одної відвареної картоплини – це зробить суп більш густим.

Подача та зберігання

Розлийте суп по тарілках, посипте дрібно нарізаною петрушкою. Подавайте з житнім хлібом або грінками. Для особливого смаку можна додати трохи тертого твердого сиру або крапельку оливкової олії.

Суп зберігається в холодильнику до 3 днів. При повторному розігріванні додайте трохи води – суп загусне через картоплю. Розігрівайте на повільному вогні, помішуючи, щоб уникнути пригорання.

Тепер ви знаєте, як приготувати справжній грибний суп, який стане улюбленою стравою вашої родини. Експериментуйте з рецептом і знаходьте свої особливі нотки смаку. Головне – готуйте з любов’ю, і тоді навіть найпростіша страва перетвориться на кулінарний шедевр.

Photo of Олена Ковальчук

Олена Ковальчук

Пишу про все, що надихає та змушує задуматися. Маю журналістську освіту та багато років досвіду у створенні пізнавальних матеріалів. Захоплююсь наукою, культурою та історіями успіху. Шукаю цікаве в усьому, аби ділитися знаннями, які допомагають відкривати нові горизонти, бачити красу світу та отримувати корисні поради для життя.

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button